Kategorie

Zasłona milczenia - Jobst Bittner

  • Dostępność: Jest
  • Producent: W Wyłomie
  • Cena: 30,00 zł42,00 zł
  • szt.
  • Poleć produkt

Zasłona milczenia - Jobst Bittner
Przedmowa: WŁADYSŁAW BARTOSZEWSKI

Przeczytaj fragment

Książka, która od dwóch lat utrzymuje się na niemieckich listach bestsellerów. Jej tematem jest rozliczanie się z przeszłością wojenną w niemieckich rodzinach. Po drugiej wojnie światowej otwarte przyznawanie się do winy i pamięć ofiar rozgrywały się w Niemczech głównie na szczeblu państwowym. W rodzinach (lub: w sferze prywatnej) udział powracających z frontu żołnierzy w hitlerowskim planie zagłady okryty został zasłoną milczenia. Ta zasłona, przekazywana z pokolenia na pokolenie, uniemożliwia uzdrowienie i odnowę - w życiu jednostek, rodzin, kościołów oraz narodów.

O jakich zasłonach milczenia możemy mówić w kontekście polskiej historii? Polska stała się główną areną Holokaustu i miejscem prześladowania i śmierci milionów niewinnych ludzi. Pamięć rodzinna jest bardzo wybiórcza. Istnieją tematy, których nigdy się nie porusza. Wielu ludzi nękają obrazy i traumatyczne wspomnienia, o których nigdy nie mówią. Milczenie starszych pokoleń wpływa jednak niszcząco na następne pokolenia.

Przesłanie książki Jobsta Bittnera jest uniwersalne. Autor nakłania do stanięcia w prawdzie i zmierzenia się z przemilczanymi historiami. Zerwanie zasłony milczenia to droga do uwolnienia, uzdrowienia i radykalnej przemiany dla tego pokolenia i następnych.

O autorze:
Pastor Jobst Bittner - jest magistrem teologii; razem z żoną, Charlotte usługują w wielu krajach. Jobst Bittner jest liderem TOS Ministries oraz inicjatorem międzynarodowym ruchu Marszów Życia, które odbyły się już w ponad 80. miastach w 12 krajach, a w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Marsze Pamięci w ponad 50. miastach. Oprócz prowadzenia pionierskiej służby apostolskiej Jobst Bittner usługuje również na pięciu kontynentach jako mówca konferencyjny.

Liczba stron: 249
Okładka: twarda z obwolutą
Format: 145x205