Kategorie

Przedsionek Nieba

  • Dostępność: Jest
  • Producent: Wydawnictwo Dawida
  • Cena: 27,00 zł
  • szt.
  • Poleć produkt
„Przedsionek nieba” -Marcin Holdenmajer

To inspirująca lektura, poruszająca najważniejszy temat – naszej relacji z Bogiem. Autor otwarcie dzieli się swoimi przeżyciami z Bogiem. Zachęca, by nie poprzestawać na wspominaniu doświadczeń z Bogiem sprzed lat, ale kieruje nasz wzrok na Tego, który Jest dzisiaj i chce się z nami spotkać w nowy sposób.
 
Na końcu każdego rozdziału znajdują się pytania, które mogą pomóc w osobistej refleksji lub pracy w grupie. Marcin Holdenmajer kładzie duży nacisk na poznanie Boga poprzez Słowo, nie rezygnując z emocjonalnego przeżywania Jego obecności:
 
„Kolejną kwestią są przeżycia z Bogiem. Po pierwsze, musimy powiedzieć sobie, że przeżycia nie są fundamentem naszej wiary, ale na pewno są tym, co naszą wiarę wzmacnia i buduje. Fundamentem wiary zawsze będzie Słowo. Jakkolwiek wielu chrześcijan pragnie przeżyć coś z Bogiem, poczuć Go, doświadczyć – i nie ma w tym nic niewłaściwego. Jedni chrześcijanie ograniczają się do wiary refleksyjnej, inni z kolei są bardziej emocjonalni i wciąż oczekują Bożego poruszenia. Każdy przeżywa swoją wiarę we własnym świecie zróżnicowanych poglądów i osobowości. Potrzebujemy dać sobie w tym zakresie więcej wolności i wyrozumiałości”.


Ilość stron – 242
ISBN – 978-83-7752-010-9
Format – A5
Oprawa miękka