Kategorie

Momentum

  • Dostępność: Jest
  • Producent: Wydawnictwo Dawida
  • Cena: 30,00 zł
  • szt.
  • Poleć produkt
„Momentum” to książka unikalna z powodu tematu, którym się zajmuje. Przejmowanie spuścizny po przodkach, życie w dziedzictwie, przekazywanie go dalej… W jaki sposób żyć, aby pokolenie, które po nas przychodzi, nie musiało zaczynać wszystkiego od zera? Eric Johnson pochodzi z rodziny chrześcijańskiej od pokoleń, w Kościele, w którym służy, od lat trwa przebudzenie, dzieją się cuda i znaki. W służbie stoi jego ojciec, stał jego dziadek, pradziadek… on jest szósty w tej linii. Któż lepiej od niego mógłby odpowiedzieć na to pytanie?

„Wyobraźmy sobie pokolenie, które w pełni przyjęło dziedzictwo swoich poprzedników, czyli ich wejrzenie, doświadczenia i autorytet. Odpowiednio używa tej spuścizny i buduje na niej przez całe swoje życie, a potem zostawia ją dla kolejnego pokolenia z celem jej pomnażania. Teraz wyobraźmy sobie, że ten proces trwa nieprzerwanie przez całą historię Kościoła (…).

Możemy oddać hołd duchowym olbrzymom z przeszłości i dzięki temu zyskać dostęp do ich namaszczenia. Nie chodzi o to, by zdobywać tytuły, lecz o to, by móc wypełnić posłanie, które dał nam nasz Bóg i Król. Potrzebujemy przełomów z przeszłości, by przygotowywały nas do przełomów, które mają nadejść”.

Spis treści:

Wstęp 17
Wprowadzenie 21
ROZDZIAŁ 1
Potęga dziedzictwa 25
ROZDZIAŁ 2
Wszystko, co mam, jest twoje 45
ROZDZIAŁ 3
Posiadanie własnego dziedzictwa 59
ROZDZIAŁ 4
Szacunek wobec poprzednich pokoleń 69
ROZDZIAŁ 5
Na wieki wieków 79
ROZDZIAŁ 6
Nadprzyrodzone dziedzictwo 99
ROZDZIAŁ 7
Wszczepienie w rodzinę 117
ROZDZIAŁ 8
Życie w pełni bezpieczeństwa 129
ROZDZIAŁ 9
Odpowiedzialność wynikająca z dziedzictwa 143
ROZDZIAŁ 10
Kształtowanie potężnego narodu 157
ROZDZIAŁ 11
Końcowa rozgrywka..... 171


O KSIĄŻCE
Momentum porusza najistotniejsze wartości Bożego Królestwa.
Pokazuje nam, jak zachować poczucie swej tożsamości, jako Boży synowie i córki i jednocześnie pozostać ubogimi w duchu, w pełni zależnymi i ufnymi niczym malc dzieci. Uczy, jak trwać w niczachwianym poczuciu bezpieczeństwa, które dają nam ramiona Ojca. Gdy poznajemy niezgłębioną, niewyczerpaną, nieskończoną miłość Boga, która usuwa wszelki lęk, stajemy się niewzruszeni w obliczu wszystkiego, co stoi w sprzeczności z Bożą dobrocią.

Prawdy zawarte w tej książce pomogą pokoleniu ludzi kochających Boga przyjąć największe dziedzictwo, jakie tylko są w stanie sobie wyobrazić, i wypełnią ich mocą do przemieniania świata wokół. Johnsonowie uczą nas o chrześcijańskiej rodzinie więcej niż mogą wyrazić słowa. To dla mnie wielki przywilej i zaszczyt, że mogę nazywać ich swoimi przyjaciólmi.
HEIDI BAKER - Iris Ministries

Autorzy: Eric Johnson I Bill Johnson
Ilość stron: 176
ISBN 978-83-7752-005-5
Format – A5
Wydawnictwo: Dawida